Kaip išsirinkti patefoną

Vinilinės plokštelės su kiekvienais metais vis populiarėja.Analogiškai didėja plokštelių grotuvų pardavimai.Rinkoje šiandien jų labai daug -įvairių konstrukcijų,įvairių gamintojų, įvairaus lygio.Tad žmogui , norinčiam įsigyti patefoną kyla daug klausimų, į kuriuos pabandysime atsakyti.
Kaip visada paradėkime nuo poreikio:kam bus naudojamas patefonas?Ar kaip interjero detalė į kurią malonu žiūrėti besisukantį, ar plokštelių grotuvą rimtam muzikos klausymui.
Pirmu atveju tiks bet koks pardavime esantis, tvarkingai vekiantis plokštelių grotuvas.
Antru atveju sudėtingiau.Pradėkime nuo to, ko nerekėtų pirkti.
Plastmasinių pigių patefonų-garsas niekinis, gedimų daug.
Patefonų ,kuriuose įmontuotas vidinis korekcinis stiprintuvas-didžiausia blogybė kuri pribaigs visą muzikinį malonumą.Padoresniuose patefonuose būna galimybė jį atjungti mygtuku ir naudoti išorinĮ.
Automatinių patefonų-prigrūsta krūva nereikalingų detalių, kurios sukelia vibracijas ir gadina garsą.
Pasikartosime:jei patefonas perkamas interjerui ar vaikų pasakoms klausyti-į šitus patarimus nereikia kreipti dėmesio.
Pagrindinės vinilinio trakto sudedamosios dalys yra:patefono stalas (korpusas,variklis,diskas),Garso ėmiklis (tonearm),galvutė, korekcinis stiprintuvas.Kiekvienas elementas yra vienodai svarbus ir tegul nekalba skeptikai , kad visą garso kokybę lemia galvutė.Kad ir koks būtų geras patefonas-prastas korekcinis stiprintuvas nuleis visą traktą į savo prastą lygį.Uždėję gerą galvutę ant „kreivo“patefono, nieko gero negirdėsime , o gal net priešingai-variklio triukšmą kolonėlėse.
Gamintojai ir pardavėjai paprastai siūlo jau daugmaž vienodo lygio komponentais sukomplektuotus patefonus.Kartais noredami papiginti traktą,uždeda šiek tiek pigesnę galvutę.Tai nera blogai-ja sugroję , žinosite ko trūksta ir bus paprasčiau pasirinkti aukštesnio lygio naują.Tiesa tas truks ilgokai-galvutei „sugroti“ reikia apie 2000 val.
Ir dabar šiek tiek apie vinilinius „iškrypimus“
Patefonas su Bluetooth.
Visiška nesamonė ir prasmės nebuvimas -analoginis garsas paverčiamas ne tik skaitmena,bet ir gan prastu muzikai perduoti formatu.
Patefonas su USB.
Iš karto kyla klausimas:o kam gi versti plokštelę į skaitmeninį MP3 Formatą -jeigu tą muziką galima klausyti tiesio iš internetinių muzikos portalų Spotify ir pn.
Išimtis čia būtų noras išsaugoti turimus itin retus analoginius įrašus skaitmeniniame formate ar pasidalinti jais su bendraminčiais.Bet tie įrašai tikrai verti geresnio skaitmeninio formato nei MP3.
Gamintojai jau tuo pasirūpino:Pro-Ject jau pagamino patefoną , galinti „skaitmenizuoti“plokšteles į aukštos raiškos skaitmeninį signalą,o dar reiklesniems klausytojams pagamintas specialus tam skirtas aukštos klasės Analoginis-Skaitmeninis keitiklis.
Gero pasirinkimo!